2013. november 14., csütörtök

Már 32 aranynál tart Hosszú Katinka

Hosszú Katinka két elsőséget gyűjtött be ma az úszók rövid pályás világkupa-sorozatának nyolcadik, befejező állomásán a kínai fővárosban, s már túl van a félszázon az idén eddig szerzett érmek tekintetében. A Vasas világ- és Európa-bajnoknője a 25 méteres medencébe kiírt pénzdíjas viadal nyitónapján először a 200 méteres gyorsúszás döntőjében diadalmaskodott. A folytatásban harmadik lett 100 m pillangón , majd ötödikként érkezett be 50 m háton. A 200 m vegyes döntőjében megint nyert, így ebben a számban tökéletes mérleget zárva nyolcadik győzelmét is begyűjtötte, egyszersmind ez volt a 32. idei világkupa-elsősége. Mai ötödik fináléjában, 200 m háton negyedikként végzett.  A 200 m mellen olimpiai, világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel magabiztosan diadalmaskodott fő száma pekingi döntőjében: az Újpest versenyzője több mint egy testhosszal, teljesítménnyel csapott elsőként a célba. Betegsége miatt korábban három állomást ki kellett hagynia, így mostani ötödik fellépésén ötödik győzelmét aratta kedvenc számában.